VÍTĚZNÝ START LETNÍ SEZÓNY MARTINA MÍČKA NA VC OLOMOUCE

12. 04. 2023

Minulý víkend uspořádal sportovní klub Univerzity Palackého (SK UP) tradiční Velkou cenu Olomouce v plavání. Plavání Přerov  reprezentovali Martin Míček mezi dospělými a starší žačka Eliška Andrlová.

Za vydatné trenérské podpory bývalých prsařů klubu Gadase, Hýzla, Milého předvedl Martin Míček snový vstup do sezóny. Ze tří dopoledních startů získal dvě vítězství. Nejprve si zajistil postup do odpoledního finále v disciplíně 200 m polohově (200PZ). Na trati 100 m prsa (100P) zaznamenal vítězství, osobní rekord i rekord VC Olomouce za 1:03,11. Ten bude mít v držení minimálně rok.
Odpoledne zvítězil v prsařském sprintu (50P), nepopulární 4. místo obsadil v jediném finále VC Olomouce - v hlavním závodu dne na trati 200PZ, a v závěrečné disciplíně 200 m prsa skončil pátý.
Jako bonus si Martin veze i druhé pořadí za max. bodový výkon ve dvou disciplínách mezi muži se součtem 1.484 FINA bodů (50P a 100P).

Eliška Andrlová startovala ve třech disciplínách. Při své premiéře na závodech dospělých se snažila kopírovat počínání Martina Míčka. Oba si dohmátli v nejrychlejším sprintu na 50 m volně pro osobní rekord ve všech bazénových délkách. Přerovská naděje dvakrát vyhrála své kraulové rozplavby (50VZ a 100VZ), a na 100M  stanovila osobní maximum na dlouhém bazénu (50 m).