PODZIMNÍ PŘEBOR OLK NEJMLADŠÍHO ŽACTVA

10. 11. 2022

Naděje Plavání Přerov na přeborech OL kraje

Výprava klubu Plavání Přerov (PLPř) vyrazila na podzimní krajský přebor OLK nejmladšího žactva v Prostějově v takovém počtu, jaký ani trenéři nepamatují. Právoplatných devatenáct závodníků uvedené kategorie doplnilo ještě šest starších kolegů. Dobrá pětina ze všech startujících byla na prostějovském krátkém bazénu dobře vidět díky jednotnému vizuálnímu stylu klubu a velmi dobře slyšet díky halasnému povzbuzování rodičovského fanklubu z tribuny. Na vše z lavičky dohlížel maskot KAPI.

Jak to na závodech probíhá

Důkladné rozcvičení a rozplavání dostalo naše plavce do provozní teploty. Vlastní rozplavba začíná u pomocného rozhodčího, kde se musí každý borec ohlásit. Obavy a nejistota z prvních startů v životě opadá s prvním dotykem s vodou, pak jen stačí předvést to, co pravidelně opakuji na tréningu v Přerově a dohmátnout co nejrychleji. Následně vylézt z vody a vyslechnout si hodnocení trenéra. Pokud některý z rozhodčích nenajde chybičku v mém výkonu, mohu se radovat ze svého času. Osušit, převléknout plavky, nandat klubové tričko a fofrem fandit s KAPIM svým kamarádům na startu, než na mne přijde řada v další disciplíně. Ale do té doby bych měl udržet pohromadě pár potřeb jako čepku, brýle, tričko a cukle.

První krajské úspěchy

Podzimní krajský přebor nejmladšího žactva byl pro přípravku PLPř hlavní závodem sezóny. Pilně trénovali, od opakování základů všech plaveckých způsobů pokročili k pilování detailů včetně obrátek a startů. Odměnou byl vodopád osobních rekordů, pochvala od trenérů a potlesk fanoušků. Uznání patří každému z úžasné party za předvedené výkony a za to, jak drží při sobě. Celkový počet sesbíraných individuálních medailí se zastavil na čísle 19, bez štafet.
Anička ŠPILEROVÁ proměnila každý start v medaili, zlatou (100Z, 100PZ, 50M) a stříbrnou za 100 volný způsob. Kryštof DEDEK, Filip DOLEJŠ a Victoria MILEROVÁ si vezou zlato za 50 m znak (jedno zlato / jeden start). Dvě stříbrné placky si doma vystaví Sabina PAVLÍKOVÁ, a Marcela VÝKRUTOVÁ brala stříbro za 50 m motýlek a bronz za 50 m znak. Pro jedno stříbro si dohmátl Ondřej KOPAL, Yveta NAVRÁTILOVÁ (oba 50Z) a Jonáš VENKRBEC na 50 m prsa. Anna Maria MILEROVÁ bere dva bronzy za 50VZ a 50Z, z Prostějova si jednu bronzovou medaili odváží Agáta PAVLÍKOVÁ za „padinu“ volně.

Starší plavci ročníku 2010 a 2011 testovali formu před KP žactva v Šumperku a ve Zlíně. Nenechali se zahanbit a stejně jako mladší plavci přepisovali svá osobní maxima : kluci 8x a děvčata 9x.

Plaveckým nadějím posíláme poděkování za výbornou reprezentaci, přejeme chuť a sílu do nekonečného tréninku a do dalších závodů.

FOTO ze závodů:  https://eu.zonerama.com/standafoto/Album/9103226

PODZIMNÍ PŘEBOR OLK NEJMLADŠÍHO ŽACTVA
Modul: Aktuality